Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

Anadolu Yakası - Avrupa Yakası
0216 417 22 09 - 0212 263 76 15
0532 495 00 86 - 0532 472 37 21

İkinci El Eşya Sultanbeyli

| Genel | 19 Ağustos 2013

   Teknolojinin gelişmesi ile birlikte mobilya ve ev eşyası sektörlerinde de bir hayli fiyat artışı olduğu göze çarpmaktadır. Artık evimizde kullandığımız her türlü eşyanın sadece tek bir işlevi yerine yapabildiği onlarca faaliyet olduğundan fabrika çıkış maliyetlerine bağlı olarak son kullanıcı ücreti de oldukça fazladır. Yeterli sabit geliri olan aileler için bu tarz eşyaları nakit veya taksitle almak herhangi bir sıkıntı teşkil etmese de dar gelirli aileler için ev eşyası satın almak her zaman bir külfet olmuştur. Beyaz eşya ve mobilya dükkânlarında eski ürünlere yer verilmediğinden daima son teknoloji ve üstün kalitede olan, buna bağlı olarak da yüksek fiyatlı ürünler bulunmaktadır. Herhangi bir elektronik aletin kullanım ömrü en az 15 sene olmasına rağmen raflarda ancak birkaç sene dayanabilmektedirler. İkinci el ürün satan dükkânlar bu bağlamda dar gelirli ailelerin umut kapısı olmaktadırlar.

                İkinci el eşya Sultanbeyli gibi dar gelirli ailelerin yerleştiği semtlerde neredeyse tüm insanlar tarafından beğenilerek tercih edilmektedir. Bu işi yapan firmalar birincil sahiplerinden aldıkları her ürünü gerekli tamir ve bakımlarını yaptıktan sonra bir sonraki müşterisine ulaştırdığından kullanım sırasında herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Ayrıca 2. el eşya Sultanbeyli firmaları da verdikleri mağaza garantileri sayesinde gözden kaçan bir eksiklik var ise kullanımdaki birkaç günde belli olmakta ve hemen gerekli düzeltilme yapılmaktadır.

                En başta çoğu insan tarafından garipsense de 2. el eşya Sultanbeyli gibi pek çok ilçe halkı tarafından büyük bir memnuniyet içinde satın alınmakta ve eskiyen eşyalar da tekrar bu firmalara satılarak ek gelir elde edilmektedir. Tek dezavantajı marka garantisine sahip olmama kolan bu ürünlerin de bakımları yeni yapıldığından dolayı yakın gelecekte herhangi bir sorun çıkardıklarına rastlanmamaktadır.

Bir yorum yazın

W3 Directory - the World Wide Web Directory TOPlist TOPlistCZIN.euBusiness blogSitetag