Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss

Anadolu Yakası - Avrupa Yakası
0216 417 22 09 - 0212 263 76 15
0532 495 00 86 - 0532 472 37 21

İkinci El Eşya Suadiye

| Genel | 29 Ağustos 2013

 Beyaz eşya üreticileri makinelerine 10 ilâ 15 yıla kadar yedek parça sağlama garantisi vermekte ve maksimum kullanım ömürlerini de 25 yıl civarı olarak belirtmektedir. Lakin gelişen teknolojiye ve tüketim hızına bağlı olarak evlerimize yeni alınan bir elektronik cihazın kullanım ömrü 10 seneyi geçmemektedir. Çok daha kısa sürelerde bile yeni eşyalar kullanmak isteyen insanlar bu ürünlerini devredecekleri tanıdıkları yok ise ikinci el eşya dükkânlarına satarak yeni sahiplerine ulaşmalarını sağlamaktadır.

                Bu durum hem alıcı hem de satıcı açısından oldukça canlı ve yararlı bir sektör oluşturmaktadır. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın tarzı beyaz eşyalar her evin vazgeçilmezi olduğundan insanların bu ürünleri satın alma arzusu da her zaman canlı kalmaktadır. Dar gelirli olan veya o ikamette kısa süre bulunacak vatandaşlar da sıfır eşyaları satın almak yerine ikinci el olanlarını tercih ederek hem hali hazırda yeni sahibi bekleyen makinelerin geriye kalan uzun kullanım ömürlerinden faydalanmakta hem de maddiyat açısından tasarruf etmektedir.

İstanbul’un gözde semtlerinden Suadiye ‘de de bu sektör senelerdir canlılığını korumaktadır. İkinci el eşya Suadiye firmaları sayesinde insanlar kullandıkları ve değiştirmek istedikleri eşyalarını çöpe atmak veya hurdacılara vermek yerine uygun fiyatlara bu firmalara satmaktadırlar. Alanlarında uzman teknik servis ekipleri her ürünün gerekli bakım ve onarımlarını yaptıktan sonra ufak bir kâr payı ile yeni müşterilerine sunarak hem sorunsuz bir ürün elde etmekte hem de müşterilerin uygun fiyatlara yepyeni ürünlere kavuşmalarını sağlamaktadırlar.

2. el eşya Suadiye dolaylarında mobilya sektöründe de canlılığını korumaktadır. Antika sayılabilecek değerde ve güzellikle olan oturma gruplarına yoğun ilgi olduğundan dükkân sahipleri de bu ilgiden memnun durumdadırlar. Kaybolan değerlerimizi ve tarihimizi korumak adına da atılan bu olumlu adıma her bireyin dikkat çekmesi gerekmektedir.

Bir yorum yazın

W3 Directory - the World Wide Web Directory TOPlist TOPlistCZIN.euBusiness blogSitetag